HEPNP2-12
Genesis NP 12V 2AH AGM Sealed Lead Acid (SLA) Battery with F1 Terminals
HEPNP2-12
69 dollars 99 cents
Refundable Core Deposit per Battery: 0 dollars
Purchase Options for HEPNP2-12
Product Information
  • Genesis 12V 2AH Sealed Lead Acid battery equipped with F1, T1, Faston .187 terminals.
  • The sealed design of this battery makes it maintenance free and spill proof.
Item Number:
HEPNP2-12
Brand:
Genesis NP
Terminal Type:
F1, T1, Faston .187
Capacity:
2Ah
Weight:
1.45 lbs
Length:
5.91 in
Width:
0.79 in
Height:
3.5 in