HHD10250
Li Poly Battery for SportDog Remotes
From Our Experts:
HHD10250
29 dollars 99 cents
Purchase Options for HHD10250
Ship to Home
Available
Product Information
  • Purpose-Built Design: Ensures proper fit and function in supported SportDog remote models.
  • Easy Installation: Drops into place without special tools or technical knowledge.
  • Premium Quality Build: Delivers reliable lithium power for consistent training sessions.
  • 6-Month Warranty: Covers manufacturing defects for added peace of mind.
Item Number:
HHD10250
Brand:
Dantona
Capacity:
0.19Ah
Voltage:
3.7
Product Sub Category:
Pet Containment
Watt Hours:
0.7
Product Category:
HHD
Chemistry:
Lithium Polymer
Primary OEM Brand:
SportDog
Weight:
0.0614 lbs
Length:
1.02 in
Width:
0.81 in
Height:
0.2 in