SLA12-12PW
Duracell Ultra 12V 12AH Power Wheels SLA Riding Toy Battery
SLA12-12PW
69 dollars 99 cents
Refundable Core Deposit per Battery: 0 dollars
Purchase Options for SLA12-12PW
Ship to Home
Not Available
Product Information
  • The SLA12-12PW Duracell Ultra 12V 12AH battery powers Fisher-Price Power Wheels, ensuring peak performance and longer playtime for your child's riding toys.
Item Number:
SLA12-12PW
Brand:
Duracell Ultra
Capacity:
12Ah
Voltage:
12
Lead Acid Type:
General Purpose
Product Sub Category:
General Purpose
Product Category:
Sealed Lead Acid
AGM
Warranty:
12 Month Free Replacement
Weight:
9.6 lbs
Length:
5.33 in
Width:
4.25 in
Height:
5.51 in