WKDC12-33JUS
Werker 12V 33AH Deep Cycle AGM Sealed Lead Acid (SLA) Battery with J Terminals
From Our Experts:
WKDC12-33JUS
134 dollars 99 cents
Refundable Core Deposit per Battery: 0 dollars
Purchase Options for WKDC12-33JUS
Ship to Home
Available
Product Information
  • The Werker 12V 33AH Sealed Lead Acid Deep Cycle AGM battery is equipped with J terminals.
  • Volume discounts are available, contact your local Batteries Plus store for details.
  • Backed by a 1-year warranty.
Item Number:
WKDC12-33JUS
Brand:
Werker
Terminal Type:
J
Capacity:
33Ah
Voltage:
12
Lead Acid Type:
Deep Cycle
Product Sub Category:
Deep Cycle
Product Category:
Sealed Lead Acid
AGM
Warranty:
12 Month Free Replacement
Weight:
23 lbs
Length:
8.3125 in
Width:
5.125 in
Height:
7.25 in